Často kladené otázky a odpovede...

Posledná aktualizácia 28. 6. 2021

Maľovanie podľa čísel môže pripomínať maľovanky z detstva. V podstate je to ako vyfarbovanie, ale s tým rozdielom, že do šablóny čísel pridávate príslušné farby.
Áno – znie to jednoducho. A v praxi je to jednoduché. Jednoducho maľujte a tešte sa z toho, ako sa vám pod rukami rodí niečo úžasné. Niečo, čo sa na prvý pohľad môže zdať nemožné, môžete teraz vytvoriť úplne nezávisle. S trochou trpezlivosti si môžete vytvoriť vlastné umelecké diela, dokonca aj reprodukcie slávnych majstrov alebo portréty slávnych ľudí.

Na výber sú stovky motívov. Dodáme vám všetko, čo potrebujete. Číslovaná šablóna, sada nylonových štetcov, potrebné akrylové farby na podklad, háčiky na upevnenie na stenu
a špeciálny darček, vodováhu na jednoduchú montáž na stenu. Je možné si u nás zakúpiť aj stojan, ktorý vám uľahčí prácu.

Každý si určite môže vybrať, ako bude postupovať, ale praktickejšie je zvoliť si jeden postup a držať sa ho počas celého procesu tvorby.
Napríklad:

..vyberte si jednu farbu podľa čísla a namaľujte príslušné očíslované oblasti na šablóne. Takto pokračujte, kým nedosiahnete posledné číslo. Výhodou tejto metódy je, že máte otvorenú vždy len jednu farbu, takže farby nevysychajú a štetec sa nemusí tak často umývať. Keďže však farbu nanášame na viacerých miestach povrchu, musíme si dávať pozor, aby sme pri neopatrnom pohybe po doske farbu náhodou nerozmazali.

…začnite na ľavej strane, najlepšie hore, alebo na vami vybranom mieste, a postupne maľujte bod po bode. Pri tejto metóde je menšia pravdepodobnosť, že si omylom rozmažete ruky.
A postupné striedanie farieb vám dáva istotu o konečnom stave obrazu. Dôležité je uvedomiť si, že kvôli častejšiemu umývaniu štetcom dochádza k väčšej spotrebe farby.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, máme pre vás niekoľko nepostrádateľných tipov:

1) Pred objednaním si dobre premyslite výber motívu. Dôkladne zvážte náročnosť, veľkosť a tému práce. Plátno vám môžeme poslať bez rámu alebo priamo v ráme.

2) Usporiadajte si pracovný priestor. Je dobré si uvedomiť, že prácu nemusíte dokončiť za jeden deň, najmä ak si vyberiete zložitejší motív. Či už pracujete na stojane, alebo si plátno položíte pred seba, vyložte ho novinami alebo maliarskou fóliou. Skrátite tak čas potrebný na čistenie.

3) Je dobré si vopred pripraviť nádobu s vodou na umývanie štetcov. Odporúčame štetce dôkladne vyčistiť a opláchnuť, aby sa zabránilo stvrdnutiu štetcov a nežiaducemu vymývaniu farby.

4) Po vybalení objednávky z MALUJ SI všetko dôkladne skontrolujte, najmä či máte všetky potrebné farby pre daný motív.

5) Odporúčame vám, aby ste si dôkladne prečítali krátky návod na použitie. Nikto nebude ignorovať zoznam niekoľkých dobrých tipov.

6) Ak ste si objednali plátno bez rámu, bolo by vhodné ho pred maľbou do rámu vypnúť. Predídete tak možnému poškodeniu obrazu.

7) Podľa mnohých skúseností môžeme odporučiť maľovať technikou, najprv jednou farbou všetky rovnako očíslované plochy. V ideálnom prípade začnite s najsvetlejším odtieňom, čo vám uľahčí prácu pri vymývaní štetcov.
Niekedy je dobré naniesť niekoľko vrstiev pre lepšie zvýraznenie farby.

8) Je veľmi dôležité, aby ste vždy nechali farbu medzi jednotlivými odtieňmi poriadne zaschnúť, aby ste na plátne nemiešali neželané odtiene, kým je ešte mokré. Čakanie si môžete spríjemniť šálkou kávy alebo malým strečingom. Koniec koncov, súčasťou maľovania podľa čísel je aj relaxácia a vôňa.

9) Teraz sa v podstate len riaďte svojím systémom a vychutnajte si majstrovské dielo. Maľovanie podľa čísel už nemôže byť jednoduchšie 🙂

Maľovanie podľa čísel sa ponúka v niekoľkých úrovniach náročnosti.

Veľmi jednoduché
Obraz obsahuje väčšie predmety a v relatívne malom množstve. Spravidla nie je veľa farieb. Táto úroveň náročnosti je vhodná pre začiatočníkov, seniorov alebo deti.

Jednoduché
Táto náročnosť je stále vhodná pre deti alebo začiatočníkov. Nie je tu toľko objektov a maľovaním nestrávite príliš veľa času.

Stredné
Stredná náročnosť maľovania podľa čísel znamená krajšie detaily na obrázku. Objekty môžu byť veľmi malé a musíte si dávať väčší pozor, aby ste ich neprefarbili.

Ťažké
Ak ide o vaše prvé alebo druhé maľovanie, pravdepodobne by sme vám odporučili zvoliť nižšiu obtiažnosť. Na maľbe v ťažkom stupni náročnosti strávite mnoho hodín, ale výsledok bude určite stáť za to.

Veľmi ťažké
Tento je určený pre naozaj skúsených maliarov, ktorých už nič nemôže prekvapiť. Maľba si vyžaduje veľkú starostlivosť a jemnosť. Objekty bývajú veľmi malé a ich počet veľký. Ale dobrý pocit z dokončenia takejto maľby a jej prepracovaných detailov vás určite príjemne odmení.

Výrobu a expedíciu zvyčajne zvažujeme do 3 pracovných dní. Naše farby vždy miešame čerstvé, aby sme sa uistili, že vám prídu v perfektnom stave a nevyschnú.

Výroba obrazov maľovaných podľa čísel s vlastnou fotografiou však môže trvať dlhšie – po objednaní vám pošleme náhľad obrazu na schválenie a počkáme na vaše potvrdenie. V záujme urýchlenia tohto procesu kontrolujte svoje e-maily alebo nevyžiadanú poštu častejšie, aby sa obraz mohol čo najskôr zadať do výroby.

Ponúkame niekoľko možností prepravy. Pri menších obrazoch môžete využiť výdajné miesta Zásilkovne, pri väčších obrazoch si budete musieť vybrať kuriéra, napríklad GLS, ktorý nemá také nároky na maximálnu veľkosť zásielky.

Áno, ak si vyberiete jednu z našich štandardných tém z našej ponuky, môžete od zmluvy odstúpiť bez udania dôvodu. Môžete tak urobiť do 14 dní od prevzatia tovaru.

POZOR: Táto možnosť však nie je k dispozícii pre maľovanie podľa čísel podľa vlastnej fotografie. Ak motív schválite, objednávku nie je možné zrušiť, pretože sa zvyčajne takmer okamžite začne vyrábať. Motív s vašou vlastnou fotografiou sa pre nás stáva nepredajným.

Na maľbu s maľbou podľa čísel sa vzťahuje záruka 24 mesiacov. Farby by mali vydržať aj tento čas, ale ak vyschnú, môžete využiť bezplatné doplnenie. Kontaktujte nás na adrese info@malujsi.cz a dohodnite sa na ďalších krokoch.

Nenašli ste, čo ste hľadali?

KONTAKTUJTE NÁS

Zavrieť Môj košík
Zavrieť Obľúbené
Posledné navštívené Close
Zavrieť

Zavrieť
Navigácia
Kategória