Maľovanie podľa čísel pre seniorov

Určite si pamätáte, ako ste v detstve sedeli pri svojich obľúbených omaľovánkach a tešili sa, keď bola stránka hotová. Maľovanie je s trochou nadsázky v podstate takým druhom maľovania, ktoré vás vráti do detských rokov.
Prečo je maľovanie podľa čísel taká obľúbená a odporúčaná činnosť?
Starnutie je celkom nevyhnutnou súčasťou každého z nás. Ako však spomaliť proces starnutia a udržať si fyzickú kondíciu? V pokročilom veku je určite veľká väčšina tých, ktorí sa v prostredí telocviční alebo iných zariadení necítia najlepšie. A radšej by si niečo urobili sami vo svojom súkromí. Maľovanie podľa čísel je presne to, čo hľadáte. V pokoji a tichu vlastného domova si nielen užijete voľný čas, ale urobíte aj niečo pre svoje zdravie. Maľovanie podľa čísel je jednou z mnohých činností, ktoré s určitou pravidelnosťou nielenže zabraňujú degeneratívnym zmenám v mozgu, ale sú aj skvelou fyzickou podporou. Pohybom štetca po plátne zapojíte nielen ruku, ale aj zápästie a celú pažu.

Maľovanie podľa čísel je aktivita, ktorá vám pomôže udržať si zdravú myseľ v zdravom tele.
Vďaka relatívne vysokej koncentrácii, ktorú pri maľovaní vytvárame celkom prirodzene, sa naša myseľ rozptyľuje od mnohých nie príliš pozitívnych myšlienok. Naše mozgy sa preladia na úplne iné frekvencie. Aspoň na niektoré fyzické alebo psychické ťažkosti sa dá zabudnúť. Pomáha vám uvoľniť sa od pocitu osamelosti alebo iných negatívnych skutočností. Maľovanie podľa čísel vám umožní vrátiť sa do bezstarostných dní detstva, plných radosti a pokoja. Nemusíte sa obávať, že ste nikdy predtým nevynikali v maľovaní. Maľovanie podľa čísel je celkom jednoduché a stačí sa držať čísel na plátne.

Možno, že dôchodok, na ktorý sa mnohí tešia, nie je vždy bezstarostný. Aj keď sa tešíme na viac voľného času, nie vždy ho vo finále máme. Ak si nájdete chvíľu na maľovanie podľa čísel, pomôže vám to nielen odpútať sa od každodenného stresu. Nielenže maľovanie podľa čísel nepotrebuje maliarske zručnosti a nevyžaduje roky praxe, ale nakoniec sa môžete tešiť z vlastnej umeleckej tvorby. Nebudeme si klamať, určite existuje veľa iných spôsobov, ako sa udržiavať vo forme, ale nebudete si pri tom vešať na stenu vlastné umelecké diela.
Bolo vaším detským snom stať sa maliarom? Nikdy nie je neskoro začať. Dajte maľovaniu podľa čísel šancu stať sa výnimočným umelcom.

Mnohí z vás opisujú meditatívny až euforický zážitok pri maľovaní podľa čísel. Ideálne odpútanie sa od reality je v mnohých prípadoch výborným antidepresívom. Keďže pri výtvarnej tvorbe zapájame pravú hemisféru, ktorá sa v praktickom živote až tak nevyužíva, maľovanie je úžasným posilňovačom mozgu, a to nielen v pokročilom veku.
Je dokázané, že ak sa pravidelne venujete tvorivým činnostiam, zlepšujú sa vaše kognitívne funkcie, ako je pamäť, reč alebo pozornosť a bdelosť.

Maľovanie podľa čísel pre deti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zavrieť Môj košík
Zavrieť Obľúbené
Posledné navštívené Close
Zavrieť

Zavrieť
Navigácia
Kategória